پارچه سیاسی شایعات وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

پارچه: سیاسی شایعات وزارت کشور اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل روسیه با ساخت نیروگاه هسته‌ای نفوذ خود را در عربستان زیاد کردن می‌دهد

یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت: دستیابی عربستان به انرژی هسته‌ای امری ناگزیر است و آمریکا باید در جهت جلوگیری از نفوذ روسیه یا چین در عربستان سعودی با ساخت راکتور

روسیه با ساخت نیروگاه هسته‌ای نفوذ خود را در عربستان زیاد کردن می‌دهد

روسیه با ساخت نیروگاه هسته ای نفوذ خود را در عربستان زیاد کردن می دهد

عبارات مهم : انرژی

یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت: دستیابی عربستان به انرژی هسته ای امری ناگزیر است و آمریکا باید در جهت جلوگیری از نفوذ روسیه یا چین در عربستان سعودی با ساخت راکتورهای هسته ای خود این راکتورها را بسازد.

به گزارش ایسنا، پایگاه خبری بیزینس اینسایدر در گزارشی در رابطه با لزوم ساخت راکتورهای هسته ای عربستان سعودی به وسیله آمریکا نوشت: عربستان سعودی در نهایت راکتورهای اتمی مورد نظرش را می سازد پرسش مهم آن است که چه کشوری قرارداد ساخت این راکتور را دریافت می کند، آیا که در پی آن نفوذ قابل توجهی به عربستان سعودی به دست خواهد آورد.

پس از آنکه همه نگاه ها به توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران و خروج آمریکا از آن معطوف شده است است یک عنوان هسته ای دیگر در خاورمیانه در جریان هست. عربستان سعودی قصد دارد تا سال آینده قرارداد ساخت دو راکتور هسته ای نخست خود را به عنوان بخشی از نقشه راه ساخت ۱۶ راکتور هسته ای تا سال ۲۰۴۰ با یک شرکت هسته ای به امضاء برساند. این که آمریکا بتواند رهبری خود را بار دیگر در زمینه ی انرژی هسته ای در سطح جهانی ابقاء کند، با امنیت ملی آمریکا در ارتباط است.

روسیه با ساخت نیروگاه هسته‌ای نفوذ خود را در عربستان زیاد کردن می‌دهد

شاید اکنون اقبال به استفاده از انرژی هسته ای در دنیا توسعه یافته در حال افول است ولی مقوله ی انرژی هسته ای یک مبحث بسیار مهم جهت رشد اقتصادی بنا بر دلایل فنی و محیط زیستی می شود.

آمریکا در چنین شرایطی باید با استفاده از این میل به علاوه بر ابقاء صنعت هسته ای داخلی خود با قرارداد ساخت این راکتورها از نفوذ احتمالی روسیه و چین در عربستان سعودی جلوگیری کند. عربستان سعودی اکنون نهمین کشور بزرگ تولید آلاینده های کربن در دنیا هست. به علاوه انتظار می رود که سطح گرمایش در خاورمیانه تا دو برابر سطح زغال دنیا زیاد کردن یابد که احتمالا این منطقه را تا اواسط قرن جاری غیرقابل سکونت می کند.

یک پایگاه خبری آمریکایی نوشت: دستیابی عربستان به انرژی هسته‌ای امری ناگزیر است و آمریکا باید در جهت جلوگیری از نفوذ روسیه یا چین در عربستان سعودی با ساخت راکتور

در حالی که ممکن است عنوان هسته ای شدن عربستان سعودی خطرناک به نظر برسد، ولی دستیابی ریاض به انرژی هسته ای امری اجتناب ناپذیر هست. شرکت هایی از روسیه، چین و کره جنوبی علاوه بر آمریکا درخواست هایی را جهت ساخت نیروگاه هسته ای عربستان سعودی اعلام کرده اند که نشان دهنده ی میل به بالای این کشورها در ساخت نیروگاه هسته ای عربستان سعودی هست. اگر آمریکا راکتورهای هسته ای این کشور را نسازد، کشور دیگری این کار را عملی می کند.

نقش در حال پر رنگ شدن روسیه و چین در تجارت بین المللی صنعت هسته ای باید تصمیم گیران سیاسی آمریکا را دلواپس کند. روسیه سابقه ی استفاده از وابستگی دیگر کشورها در زمینه ی انرژی به خود جهت نیل به اهداف سیاسی را در کارنامه دارد.

روسیه با ساخت نیروگاه هسته‌ای نفوذ خود را در عربستان زیاد کردن می‌دهد

واژه های کلیدی: انرژی | روسیه | آمریکا | قرارداد | عربستان | نیروگاه | آمریکایی | انرژی هسته | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog